חרגול הפקות והאומן 17 בשיתוף עם HipHopDon'tStop
מתרגשים להציג בפעם הראשונה בישראל:

GRANDMASTER FLASH
HIP HOP'S GREATEST INNOVATOR

17.12.2009 Thursday \\ האומן 17
Locals
MESH & YOGO
 COHEN@MUSHON LIVE
BARAK SCHNEIDER & YARIN LIDOR

חמישי 17.12
האומן 17 תל אביב

רחוב אברבנאל 88
פתיחת דלתות 23:00
100-140 ₪

מכירה מוקדמת:
באשראי: משרדי האומן 17 – 03-6818686
כרטיסים און-ליין במיסטר טיקט לחצו כאן
האוזן השלישית - קינג ג'ורג' 48 // קרמבו – שינקין 18 // זינגר – מזא"ה 49
שסק – לילינבלום 17 // לימטד - קינג ג'ורג' 46 // חומוס אבו דאבי – קינג ג'ורג' 81


Bookmark and Share

לחצו כאן להורדת סט הקדמה של יוגו וסנטוס

מבין מאות המסיבות וההופעות שמגיעות לארץ כל שנה, אף אחת לא יכולה להתקרב לערך ההיסטורי ולהתרגשות העצומה שמעוררת נחיתתו של הדי.ג'יי והמפיק האגדי גראנדמאסטר פלאש במועדון האומן 17 . פלאש, הדי.ג'יי הראשון שהפך את הפטיפונים לכלי נגינה, אחראי יחד עם קול הרק ואפריקה באמבאטה להמצאת ההיפ הופ בסוף שנות ה_70, ומאז הוא נחשב לשגריר הבלתי מעורער של הז'אנר. פלאש הוא אחד האמנים המשמעותיים בהיסטוריה של המוזיקה באשר היא - בדיוק כמו ג'יימס בראון בפ'אנק והסול, בוב דילן בפולק והפינק פלויד ברוק מתקדם, גראנדמאסטר פלאש הוא האיש שמזוהה יותר מכל אדם אחר עם הז'אנר שהוא המציא - ההיפ הופ, שהפך מאז המצאתו לסגנון המוזיקלי הדומננטי ביותר במצעדים ולתופעה תרבותית חובקת עולם.
פלאש, שנולד בשם ג'וזף סאדלר, הושפע בתור טיינאייג'ר ממסיבות הבלוק הראשונות של די.ג'יי קול הרק בברונקס של אמצע שנות השבעים. אלא שבניגוד לרוב הקהל במסיבות הללו, הוא לא עשה סמים או התחיל עם בחורות אלא עמד מאחורי עמדת הדי.ג'יי וחקר כל תנועה שלו. עד מהרה הבין פלאש שהוא יכול לשכלל פי כמה את טכניק התקלוט, הוא קנה שני פטיפונים ומיקסר והתחיל להתאמן כשהוא מציב אותם על פלטת המטבח בדירה הקטנה של משפחתו בברונקס. פלאש היה הראשון להבין שכדי לשלוט באופן טוטאלי במוזיקה שהוא מנגן הוא חייב לגעת בתקליטים עצמם, הוא סובב אותם קדימה ואחורה, סימן עליהם במארקרים והפך את הויניל ממוצר מוגמר לחומר גלם לכל דבר. במהלך האימונים המציא פלאש מגוון טכניקות שעד היום משמשות אבני יסוד של כל די.ג'יי בכל סגנון. הוא המציא את ה"קאטינג" כדי להאריך קטעים אהובים בתקליטים (בעיקר ברייקים של תופים), את הפרייזינג (בו עשה שימוש במקטע מוזיקלי ושילב אותו על גבי קטעים אחרים) ואת הבאק_ספינינג (בו סובב את התקליט ידנית כדי לנגן את אותו קטע קטע שוב ושוב). פלאש לקח את הסקראץ' המוכר, שכלל אותו ובנה שפה חדשה של תקלוט הייחודית רק לו. כשהוא הביא את הטכניקות החדשות שלו אל מסיבות הבלוק, התוצאות היו מטורפות. ברייקים אהובים התארכו בסנכרון מושלם לקטעים של דקות ארוכות שהביאו את הרוקדים לאקסטזה, כשבמרכז עומד פלאש ומשלב מגוון עצום של סגנונות מוזיקליים, מדיסקו וFאנק דרך רוק ועד למוזיקה אלקטרונית מוקדמת וסינת' פופ והכל בטכניקה יוצאת דופן שהפכה כל שיר שניגן לקטע שלו. כשהפיוריוס פייב, הרכב האם.סיז שהתקבץ סביב פלאש (לצד קרטיס בלו ואם.סיז נוספים מהתקופה), עלו על המיקרופון ועודדו את הקהל לזרוק את הידיים באוויר, המסיבות המריאו לגבהים חדשים. מעבר לרמות הטירוף אליהן הגיעו אותן מסיבות, היתה להם גם חשיבות היסטורית עצומה: הטכניקות החדשות שהמציא פלאש (שלמעשה מייצרות ורסיה חיה של הסמפול) והחלק המרכזי שתפסו האם.סיז על הבמה, יצרו את השילוב שעומד במרכז ז'אנר חדש שעתיד לעשות את המהפכה הגדולה ביותר במוזיקה פופולרית מאז הביטלס.
לא עבר זמן רב והתופעה תפסה תאוצה. חברות התקליטים רצו להוציא על ויניל את הז'אנר המוזיקלי החדש ופנו לגראנדמאסטר פלאש והפיוריוס פייב להקליט את קטעי הראפ הראשונים – כך נולד "The Message " אחד מלהיטי הראפ החשובים בהתבססות הז'אנר וקטע שהפך לאב טיפוס בהיפ הופ בעיקר בזכות טקסט המחאה החברתי שלו, אבל לא פחות בזכות הביט המהפנט של פלאש. באותה תקופה שיחרר פלאש גם את  "The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel " תצוגת תכלית של מלאכת הדי.ג'יי בה מציג פלאש את יכולותיו המופלאות על שלושה פטיפונים, ולהיטים כמו "Superappin" "Freedom " שביססו את מעמדם של פלאש והפיוריוס פייב כנציגים הבולטים ביותר של ההיפ הופ. שנה לאחר מכן סימפל פלאש קטע של Liquid Liquid כדי ליצור את המנון האנטי-קוקאין "White Lines " שהפך לאחד מלהיטי ההיפ הופ הגדולים בכל הזמנים.
גם היום גראנדמאסטר פלאש נמצא בחוד החנית בכל מה שקשור בתרבות הדי.ג'יי. יחד עם ריצי הוטין הוא הפרזנטור הרשמי ואחד המפתחים של תוכנת התקלוט טרקטור והוא הדמות הראשית ואחד האחראים המרכזיים לפיתוח המשחק החדש והסופר מדובר די.ג'יי הירו.
לארץ יגיע גראנדמאסטר פלאש כדי להחיות את האווירה של אותם מסיבות בלוק אגדתיות. עם שילוב של סגנונות מוזיקליים שנע בין אולד סקול היפ הופ, דיסקו, המנוני רוק, Fאנק וסול כשהכל עטוף בסגנון הגשה יוצא דופן אשר גורם לקהל לחרוך את הרחבה ולזרוק את הידיים באוויר, ממש כמו לפני שלושים שנה בברונקס.
 
www.grandmasterflash.com // www.zingerfm.com // עמוד אירוע בפייסבוק